BEŞİKTAŞ DERGİSİ KASIM 2018 SAYISINDA PERPA KARTALLARI

Beşiktaş Dergisi Kasım 2018 Sayısında Derneğimize Yer Verildi. Dergide yer alan yazımız;

PERPA KARTALLARI BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ

2010 yılında 10 BEŞİKTAŞ sevdalısı arkadaşım ile kurduğumuz derneğimizin hali hazırda 60 üyesi vardır. 20 üyemiz kulübümüzün kongre üyesi, 8 üyemiz de Divan Kurulu üyesidir.

Kuruluş amacımız, öncelikle Dünya Devi bir kompleks olan Perpa Ticaret Merkezindeki ve daha sonra da çevre mahalle ve ilçelerdeki Beşiktaşlıları bir araya getirmektir. Taraftarlar arasında tanışma ve dayanışmayı temin etmek ve taraftarlarımızın Beşiktaş’ımıza destek ve faydalı olabilmeleri için sosyal projeler üretmek, etkinlikler ve organizasyonlar yapmaktır.

Perpa Kartalları’nın yuvası Perpa Ticaret Merkezi’dir. Dünyanın en büyük mono blok gövdeli binası olan Perpa Ticaret Merkezi 45.000 m2 alan üzerine kurulmuş, 669.000 m2 büyüklüğünde, 13 katlı bir binadır. İçinde 38 km yol, 36 asansör, 24 yürüyen merdiven yer alır.17.000 m2‘lik cam çatısının altında 5.000 işyeri, 25.000 çalışan ile günlük 40.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapar.

Derneğimizin faaliyetlerini özetleyecek olursak:

Sayın başkanımız Fikret Orman’ı ilk başkanlığı sürecinde makamında ziyaret ederek, güzel bir sohbet eşliğinde ziyaretimizin anısına, kendisine derneğimizin plaketini takdim ettik.

Kulübümüzün düzenlemekte olduğu Ece Kaya Futbol Turnuvası’na takım ve sponsor olarak katılarak turnuvaya katkı sağladık.

Denizbank Perpa Şubesi ile işbirliği yaparak Kartalcell GSM hattı satışı, Kartalnet internet sağlayıcısı ve Beşiktaş Dergisi stantlarını kurarak Beşiktaş Sportif A.Ş’ye destek olduk.

U17 takımımız için düzenlenen şampiyonluk yemeğine katılarak gençlerimizin sevinçlerine ortak olduk.

Sayın Başkanımız Fikret Orman’ı ikinci kez adaylığı sürecinde Perpa’da ağırlayarak projelerini dinledik, kendisine desteğimizi hissettirdik.

Dernek üyelerimizle birlikte İnönü’ye Veda Organizasyonu gerçekleştirdik. Feda dedik, veda ettik, er geç buluşacağız dedik ve arka arkaya iki kez şampiyon olarak buluştuk.

Kulübümüz Yönetsel Genel Sekreterimiz Sayın Selçuk Kaynarkan’ın destekleri ile önemli bir sosyal sorumluluk projesine imzamızı attık. Şişli Halide Edip Adıvar İlkokulu’ndan 1. sınıf öğrencisi 52 minik çocuğumuzu Beşiktaş’ımız ile buluşturduk. Perpa Kartalları Beşiktaşlılar Derneği olarak çocuklara sporu ve Beşiktaş’ımızı sevdirmek ve tanıtmak adına düzenlediğimiz etkinliğimizin ilk bölümünde çocuklarımızı öğretmenlerinin gözetiminde Vodafone Park’a götürdük. Kartal Yuvası’nda sevimli ve futbol tutkunu yavrularımıza isimlerinin yazılı olduğu Beşiktaş formalarını hediye ettik. Halide Edip Adıvar İlkokulu spor dersleri için futbol ve basketbol topları hediye ettik. Beşiktaş formalarını giyen çocuklarımız uzman rehber eşliğinde müzemizi gezdiler. Beşiktaş’ımızın tarihi, yönetimi ve gelmiş geçmiş oyuncuları hakkında bilgi aldılar. Müzemizde çocuklarımız için hazırlanan alanda oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirdiler. Çocuklarımızla daha sonra Vodafone Park Stadı’na girdik. Çocuklarımız, stat müdürümüz Sayın Turgut Akhan abimizin anlatımları ile yeni stadımız hakkında bilgi sahibi oldular. Öğle yemeklerini tribünlerimizde yiyerek stadımızın keyfini çıkardılar.

2016-2017 şampiyonluk balomuza yönetim kurulu üyelerimiz eşleri ile katıldılar.

Perpa Kartalları olarak Siirt Beşiktaşlılar Derneği ile ortak bir proje imza attık. Siirt Beşiktaşlılar Derneği’nin sevgili Başkanı Ersan Kesici kardeşimizin öncülüğünde Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören işitme, görme ve zihinsel engelli öğrencilerimize anlamlı bir ziyaret gerçekleştirerek kış mevsimini sıcak ve rahat geçirebilmeleri için hediyeler takdim ettik. Bu etkinliğimize öncülük eden Siirt Beşiktaşlılar Derneği başkanımızın şahsında tüm dernek üyelerine, derneğimde bana maddi ve manevi destek olan tüm dernek ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkürlerimi arz ederim.

Bu vesile ile 16 Eylül 2018 günü yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’muzda seçilen ve görev alan Fikret Orman ve arkadaşlarına tüm branşlarımızda bizlere yeni ve yeniden şampiyonluklar yaşatmaları temennisiyle başarılar diler, saygılarımı arz ederim.

Rıdvan Tuna

PERPA KARTALLARI BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ

BAŞKAN

DERGİDE YER ALAN HABER VE FOTOĞRAFLARIMIZ

202: Kasım 2018/11