PERPA KARTALLARI VE SİİRT BEŞİKTAŞ DERNEĞİNDEN ENGELLİLERE GİYİM YARDIMI

Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) taraftarları, İstanbul Perpa Kartalları Beşiktaşlılar Derneği ile Siirt Beşiktaşlılar Derneği, engelli ve yoksul çocuklara yönelik ortak düzenledikleri yardım kampanyası kapsamında, Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulunda eğitim gören işitme, görme ve zihinsel engelli öğrencilere anlamlı bir ziyaret gerçekleştirip, giyim yardımında bulundular.

Engelli vatandaşları hatırlamak, onları unutmamak ve farkındalık oluşturmak için bir araya gelen Türkiye’nin saygın spor kulüplerinden Beşiktaş JK’nün İstanbul’daki taraftarlar temsilcisi Perpa Kartalları Beşiktaşlılar Derneği ile Siirt Beşiktaşlılar Derneği yöneticileri, Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulunda eğitim işitme, görme ve zihinsel engelli öğrencilerle buluştu, onlara giyim yardımında bulundular.

Düzenlenen yardım kampanya etkinliğine, Perpa Kartalları Beşiktaşlılar Derneği Rıdvan Tuna, yönetim kurulu üyesi Hacı Demir, Basın sorumlusu üyesi Ömer Özgül, Siirt Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ersan Kesici, Yönetim Kurulu üyesi Özhan Arat, Hüsamettin Nalbant, Zeki Yıldırımer ve Erhan Acar hazır bulundu.

Burada bir konuşma yapan Siirt Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ersan Kesici, tüm insanlığın unutmaması gereken hususun, engellileri vatandaşların toplumun en önemli bir parçası olduğuna vurgu yaparak, şöyle konuştu; “Türkiye’de yaklaşık 5 milyon engelli var. Yani Türkiye nüfusunun yüzde 6,6’sını engelliler oluşturuyor. Bizler Beşiktaş  spor kulübü derneklerinin  sosyal projelerin tamamı engelli ve yoksul çocuklara yönelik yapılmaktadır. . Engelli bireyler, hayatlarını sürdürürken birçok sorunla karşılaşmaktadırlar. Bu sorunların çözümünde ise, hem devlet eliyle, hem de gönüllük esas alınarak, fazlaca pratik çözüm geliştirebilmek ve engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırabilmek mümkündür. Ayrıca, bazı sivil toplum kuruluşlarının ya da spor kulüplerinin öncülük ederek, sadece engelli kişiler arasında yapılmasına ön ayak olduğu futbol, satranç, tekerlekli sandalye basketbol maçları gibi aktiviteler de, engelli vatandaşların topluma kazandırılması ve moral motivasyonlarının yüksek tutulması noktasında çok önemlidir. “Engelli olmak bir tercih değildir. Engelli olmak bir noksanlık da değildir. Yaşayan her insan hayat süreci içerisinde engelli olabilir. Önemli olan hepimizin bir gün engelli olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak, engelli kardeşlerimizin günlük yaşantılarında hayatlarını kolaylaştıracak tedbirleri almaktır. Zihniyetimizdeki engelleri ortadan kaldırmadıkça hiçbir kural, hiçbir yasa, engellilerimizin yaşadığı zorlukları tam olarak gideremeyecektir. Tüm insanların unutmaması gereken bir şey var ki, o da, onların bu toplumun bir parçası olduklarıdır. En büyük engel ise sevgisizliktir. Bu yardım kapsamında farkındalık yaratarak diğer sivil toplum kuruluşlarımızın da bu tür etkinliğin daha fazla yapılmasına ön ayak olmak ”dedi.

Bu anlamlı projede kendileriyle bir araya gelerek engelli öğrencilere buluşmaların vesile olan Perpa Kartalları Beşiktaşlılar Derneği Başkanı ve yöneticilerine teşekkür eden Kesici,”  Sosyal projemizde bize her türlü imkanı sağlayan ve yardımcı  olan Perpa Kartalları Beşiktaşlılar derneği yönetim kurulu başkanı Sayın Rıdvan Tuna ve Yönetim kurulu Üyesi sayın Hacı Demir’e emeği geçen yönetim kurulu basın sorumlusu üyesi Ömer Özgül ve Perpa Yurtiçi Kargo Müdürü Emine Yılmaz’a sonsuz teşekkürlerimizi sunar ve engelli kardeşlerimiz adına müteşekkiri bir borç biliriz” dedi.

Kendilerine yapılan yardımlardan dolayı sevinçleri gözlerinden okunan engelli öğrencileri Beşiktaşlılar Dernek Başkanları ve yöneticilerine duydukları mutluluğu dile getirip getirdiler.

Siirt Türk Telekom Özel Eğitim Okulu Müdürü Süleyman Yılmaz, yapılan yardımlardan ötürü Beşiktaş heyetine teşekkür etti.

 

PERPA KARTALLARI VE SİİRT BEŞİKTAŞ DERNEĞİNDEN ENGELLİLERE GİYİM YARDIMI

MEDYA SİİRT HABERİ:

MEDYA SİİRT

BEŞİKTAŞ SPOR KULÜBÜ HABERİ

BJK.COM.TR